ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
دوربین مداربسته با زاویه رویت کرد بالا

دوربین مداربسته با زاویه رویت کرد بالا

سه شنبه 23 خرداد 1396
13:08
5: تعداد بازدید

این سوال برای بسیاری از مشتریان مطرح است که چرا دوربین های مداربسته انالوگ با لنزهایی با زاویه روئت کرد محدود ساخته میگردند . رایجترین گونه های لنزهای دوربین های انالوگ به ترتیب لنز 3 . 6 میلیمتر ( 72درجه ) , لنز 2 . 8 میلیمتر ( 96درجه ) و لنز 4 میلیمتر ( 65 جايگاه ) می باشند . ولی سوال اینجاست که :
چرا زاویه رویت کرد دوربین های مداربسته محدود است؟
دلیل دارای اهمیت آن را پس از دیدن تصاویر یک لنز با فاصله کانونی پایین متوجه خواهید شد . هرچه زاویه روءیت کرد لنز بالاتر باشد تصویر شما گردتر خواهد شد و این کار امکان تشخیص جزئیات در تصویر را به طور دور از شوخی کاهش خواهد اعطا کرد . درضمن با ارتقاء زاویه دید دوربین عمق رویت کرد آن کاسته شده و قابلیت و امکان دیدن جزئیات تصویر به شدت کم می گردد .
دوربین ها 180 و 360 درجه
به این دوربین ها در اصطلاح دوربین چشم ماهی ( Fisheye ) می‌گویند . لنز این دوربین ها طوری ایجاد شده است که تصویری از همگی زوایای حریم خود به شما می دهد .
متاسفانه امکان بهره از این دوربین ها در سیستم های مداربسته انالوگ وجود ندارد البته در سیستم های مداربسته کانال شما می‌توانید با فایده از دوربین های دیده ماهی رویت کرد بسیار قابل قبولی از مکان های مختلف داشته باشید . ایراد گرد شدن تصویر در دوربین های کانال بوسیله قابل انعطاف افزارهای پردازش تصویر برطرف خواهد شد . این نرم افزارها با به کارگیری از کشیدن کناره های تصویر , چهره‌ای در خروجی به شما تحویل داده خواهد شد .

زاویه مشاهده کرد دوربین را از روی لنز چطور محاسبه کنیم؟
محاسبه زاویه دید دوربین مداربسته دارنده جدولی تا حدودی پیچیده است . باید بدانید که دو دلیل با اهمیت گزینش کننده در معیار زاویه روئت کرد دوربین هست :

مقدار چیپ تصویر دوربین : معمولا با کسری از اینچ نشان داده می گردد . برای طولانی تر دوربین ها 1/3 اینچ است .
فاصله کانونی لنز دوربین : معمولا با میلیمتر نشان داده میگردد . برای بخش اعظم دوربین های عادی در برهه زمانی ای بین 2 . 8 تا 12 میلیمتر قراردارد ولی دوربین های با زاویه مشاهده کرد بالا لنزی با مسافت کانونی لا به لا 1 تا 2 میلیمتر دارا هستند .

برای ارزیابی زاویه روئت کرد دوربین مداربسته می توانید از ابزار محاسبه لنز دوربین مداربسته استعمال فرمائید . دوربین مداربسته ارزان


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک