ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
چگونه دوربین مداربسته دلخواه را گزینش کنیم؟

چگونه دوربین مداربسته دلخواه را گزینش کنیم؟

سه شنبه 23 خرداد 1396
13:06
4: تعداد بازدید

انتخاب دوربین مداربسته دلخواه کار خیلی سختی نمی‌باشد . برای این کار صرفا کافیست نیاز خویش را بدانید و تا حدودی در رابطه با قابلیتهای دوربین های مداربسته داده ها داشته باشید .
در بالا می بایست جور سیستم مداربسته خود را مشخص و معلوم کنید . سیستم های مداربسته به دو گونه دارای اهمیت انالوگ و شبکه تقسیم می شوند .
سیستم مداربسته آنالوگ : ارزان ارزش , ساده و پرکاربرد است . نسبتاً تمامی دوربین های نصب شده در منازل کوچک , واحدهای تجاری و اداری عادی دوربین انالوگ هستند .
سیستم مداربسته شبکه : دوربین های شبکه دوربین هایی عموما پرهزینه و تخصصی خیس می‌باشند . این دوربین ها تکنولوژی به روزتری نسبت به دوربین ها آنالوگ دارا‌هستند و امکان دستیابی به کیفیت های تصویر دوچندان بالا را برای شما آماده می اورند . به طور کلی دوربین های شبکه از بخش اعظمی نظر از دوربین های آنالوگ بهترند . تنها عیب پهناور آنها هزینه بر بودن انهاست بنا براین در‌صورتی‌که از حیث هزینه دغدغه ای ندارید مسلما به سراغ دوربین های شبکه بروید .
( برای خواندن نوشته‌علمی تخصصی درباره با تفاوت های سیستم انالوگ و کانال به این برگه رجوع کنید )
گزینش دسته دوربین از لحاظ بدنه و کاربری
( مقاله مشروح درین ارتباط )
دوربین های مداربسته از حیث مدل شکل بدنه و کاربری به انواع مختلفی تقسیم می شوند ولی گونه های همگانی ان عبارتند از :
دوربین دام : دوربین سقفی با صورت نیم دایره ای است که برای محیطهای مسقف اداری , تجاری یا این که مسکونی بهره می‌شود . این دوربین می تواند با یا این که فارغ از روئت کرد در شب IR باشد .
دوربین بولت : دوربین بولت یک دوربین دیواری استوانه ای صورت است که معمولا در محیطهای غیر مسقف یا این که صنعتی نصب می‌شود . دوربین های بولت عموما مقاوت خیر و خوبی درمقابل آب و گرد و غبار دارند . دوربین های بولت معمولا با دید در شب IR ساخته می گردند .
دوربین جعبه : دوربین جعبه یک دوربین مکعبی شکل و بدون لنز است . این دوربین ها معمولا دارنده کیفیت تصویر دلخواه تری نسبت بقیه اشکال دوربین های مداربسته می باشند و به دلیل نداشتن لنز میتوانید لنز مطلوب را با توجه به نیاز خود روی آنها نصب نمایید . این دوربین ها معمولا در محیطهای صنعتی , روی صندوق های فروشگاهی یا این که روبه روی راهروها نصب می شوند . دوربین های جعبه معمولا فاقد دید در شب IR هستند .
دوربین گردان ( PTZ ) : دوربین گردان , دوربین هایی با قسمت مکانیکی برای چرخاندن دوربین به طرفین هستند . این دوربین ها معمولا دارنده لنز با زوم اپتیکال نیز می‌باشند که قادر است جزئیات را با میزان مطلوب در جهات متفاوت به شما نشان دهد . این دوربین ها معمولا در فضاهای پهناور که نیاز به ارزیابی تعدادی جهته دارا هستند نصب می‌شود . دوربین های گردان می‌توانند با یا سوای روئت کرد در شب IR باشند .
دوربین های چشم ماهی ( FishEye ) : دوربین های دیده ماهی دوربین هایی می باشند که امکان مشاهده تصاویر در تمامی زوایا را برای شما آماده می نمایند . این دوربین ها از طریق لنز خاصیت خویش تصاویر را در 360 سکو در یافت کرده و نشان می دهند . به کار گیری از این دوربین ها فقط در سیستم کانال قابلیت و امکان پذیر است و دوربین های دیده ماهی انالوگ به صورت گسترده ای ساخته نمیشوند . این دوربین های معمولا فاقد دید در شب IR هستند .
دوربین های مینیاتوری ( نهفته ) : دوربین های مینیاتوری دوربینهای کوچکی هستند که با هدف عدم قابلیت و امکان تشخیص دوربین ساخته شده شده اند . این دوربین ها با مقدار های مختلفی ساخته می گردند و معمولا کیفیت تصویر متوسطی دارند . استفاده از این دوربین ها تنها در فضا ها داخلی قابلیت و امکان پذیر می باشد . ( برای داده ها طولانی تر در باب دوربین های نهفته این نوشته ی علمی را بخوانید )
بعداز تعیین جور دوربین هم اکنون مقداری در رابطه کیفیت خوب تصویر دوربین ها کلام می‌کنیم .
کیفیت تصویر دروبین های شبکه با مگا پیکسل مشخص و معلوم میشوند که بیشتر مردمان با آن آشنایی کافی را دارا هستند بعداز توضیحات بخش اعظم در اینجا خویش داری میکنیم . ( نوشته‌ی علمی مشروح درباره با کیفیت تصویر دوربین های شبکه )
کیفیت تصویر دوربین های انالوگ با واحدی به اسم تیوی لاین ( TV line ) مشخص و معلوم می‌شود . تیوی لاین در واقع معادل رزولوشن در سیستم دیجیتال است . برای این که اشنایی حدودی با این سیستم تفکیک پذیری تصویر داشته باشید به جدول ذیل دقت نمائید .

کاربرد توضیحات کیفیت تصویر
فضاهای کوچک ( تا 10متر مربع ) , محیطهای نادر اهمیت کیفیت تصویر متوسط 400TVL

فضاهای میانگین ( تا 20 متر مربع ) , دور و اطراف های با مرتبه اهمیت میانگین کیفیت تصویر میانگین به بالا 500TVL
فضاهای متوسط ( تا 30 متر مربع ) , میحطهای با جايگاه اهمیت میانگین به بالا کیفیت تصویر بالا 600TVL
فضاهای باز یا این که دور و اطراف های مهم بالا بیشترین کیفیت سیستم انالوگ 700TVL دوربین مداربسته پاناسونیک


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک