ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
Wide dynamic Range ) WDR ) چیست؟

Wide dynamic Range ) WDR ) چیست؟

سه شنبه 23 خرداد 1396
11:31
11: تعداد بازدید

اصلاح WDR مخفف عبارت wide dynamic range ( مقطع دینامیکی بالا ) است . در‌این مطلب اضافه در رابطه با این اصطلاح سخن خوا هیم کرد .

Dynamic Range یا دامنه دینامیکی به چه معناست؟
دامنه داینامیک به مقدار بضاعت دوربین در دریافت تصاویر در برهه زمانی های نوری مختلف اطلاق میشود . هرچه این دامنه بیشتر باشد دوربین بضاعت بیشتری در دیدن اختلاف نوروفروغ متفاوت دارد . برای بیشتر دوربین های ساده این برهه زمانی حدود 50db است , و البته دیده یک آدم معمولا حدود 100db دامنه دینامیکی داراست .
WDR چیست؟
WDR یا این که دامنه دینامیکی بالا در خصوص دوربین هایی مورد سود قرار می‌گیرد که دوران دینامیکی بیشتری از دوربین های معمولی دارا هستند .
اختلاف تراز نوروروشنایی در محیطهای مختلف یک کدام از معضلات دارای اهمیت دوربین ها است . این ایراد وقتی ساخت میگردد که یک منبع نوروفروغ حاذق ( مثل نور خورشید ) در یک محفظه نسبتا تاریک هست . وجود منبع نوروروشنایی سبب ساز خواهد شد دیافراگم دوربین بسته شود و بخش های قلیل نوروروشنایی تر به صورت به طور کامل بدون نور به نمایش در خواهند امد .
برای رفع این خلل از دو مکانیزم مختلف BLC و WDR به کارگیری می شود . در مکانیزم WDR دوربین به دو CCD پر سرعت و سرعت پایین مجهز شده‌است . در صدر CCD سرعت ذیل ( با زمان عصر نوردهی بسیار ) و آن گاه CCD پر سرعت ( با مدت زمانه نوردهی کم ) تصویر را پیمایش میکنند .
بعد از آن دو تصویر به دست اماده از این دو حسگر با نیز ترکیب می‌شوند و تصویر پایانی را ساخت میکنند که روشنایی مناسبی نیز در نقاط هم فروغ و نیز در نقاط لبریز نور دارااست .
فایده از مکانیزم WDR تا حد زیادی ایراد اختلاف مرحله نوروروشنایی ( ضد نوروروشنایی ) را حل می نماید البته عیب هایی نیز دارد . مثل :

نویز مو جود در قسمت های متعدد تصویر احتمالا مختلف باشد . به خصوص در قسمت های تیره تصویر معمولا نویز اضافه است .
احتمالا تراز نوروروشنایی قسمت هایی که بین دو سطح با فروغ و روشنایی گوناگون قرار دارا هستند گوناگون باشد .
احتمال دارد زنده بودن رنگ ها به شدت کاهش یابد .
دوربین مداربسته تحت شبکه


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک