ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
دوربین مداربسته گردان یا این که PTZ چیست؟

دوربین مداربسته گردان یا این که PTZ چیست؟

سه شنبه 23 خرداد 1396
12:21
5: تعداد بازدید

دوربین های گردان را با اسم های متفاوتی میشناسند یعضی از این نامها عبارتند از PTZ , Speed Dome , Fast Dome و . . . این دوربین ها دارنده قابلیت و امکان گردش در جهات مختلف و ( معمولا ) زوم کردن در یک زاویه خاص می‌باشند . این دوربین های معمولا دارنده یک بدنه دام صورت و یک اساس با دقت به حالت نصب هستند .
کاربرد دوربین های گردان
معمولا درباره ی کاربرد دوربین های دام ایرادات رخ می گیرد . این دروبین های برای پوشش امنیتی در همگی جهات به هیچ عنوان مطلوب نیستند . چراکه صرفا یک جهت را در هر لحظه پوشش عرضه میکنند .
کاربرد دارای اهمیت دوبین های دام برای آنالیز محیطهای بزرگ مثل سوله هاست . سود از این دوربین ها به یک اپراتور نیاز دارااست و در صورتی‌که که در محل کسی برای تنظیم و مانیتورینگ دوربین حضور نداشته باشد دوربین صرفا نقش یک دوربین عادی را بازی خواهد کرد .

روئت کرد در شب دوربین های گردان
دوربین های گردان گاهی با قابلیت مشاهده کرد در شب IR ساخته میگردند . دقت داشته باشید که برد این روئت کرد در شب معمولا در مرحله موفقیت مشاهده کرد دوربین وجود ندارد و برای به دست آوردن تصویر مناسب در محیطهای بزرگ باید نوروفروغ محیطی را افزایش دهید .
زاویه مشاهده کرد دروبین های گردان
با دقت به دارا بودن امکان زوم مکانیکی , این دوربین ها می‌توانند زاویه دیدی متغییر داشته باشند . زاویه روئت کرد این دوربین ها را معمولا تنها با توجه به میزان غلو آنان نشان می‌دهند و برای اطلاع از گونه لنز متغییر نصب شده بر روی دوربین باید به کاتالوگ تخصصی دوربین مراجعه کرد .
دیگر امکان های دوربین های گردان
یکی‌از قابلیت های اصلی دوربین های مداربسته گردان قابلیت و امکان تعریف کردن تعداد مشخصی preset برای دوربین است . این پریست های به شما قابلیت و امکان می دهد دوربین را طوری تهیه کنید که به صورت برنامه پذیر و مجال بندی شده محل هایی مشخص و معلوم را به شما نشان دهند .
آیا می توان برای چرخش دوربین های گردان برنامه ای معین کرد؟
( برای داده ها عمده به مطلب Preset رجوع کنید )
آری , این کار از طریق تعریف کردن Preset برای دستگاه و سپس ایجاد Sequence امکان پذیر خواهد شد . هر Preset یک نقطه مکانی مشخص و معلوم بر روی دوربین است . شما از روش توصیف کردن این Preset می توانید محل یک درب , کانکس یا تجمع افراد را برای دوربین معلوم نمایید . به مجموعه ای از Presetها که با ترتیب و هنگامی معین یک عدد بعد از دگیری اجرا می شوند یک Sequence گفته میشود . این Sequence در واقع همان برنامه جنبش دوربین خواهد بود . مدار بسته دوربین


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک