ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
دوربین مداربسته گردان یا این که PTZ چیست؟

دوربین مداربسته گردان یا این که PTZ چیست؟

سه شنبه 23 خرداد 1396
11:48
5: تعداد بازدید

دوربین های گردان را با اسم های متفاوتی می‌شناسند یعضی از این نامها عبارتند از PTZ , Speed Dome , Fast Dome و . . . این دوربین ها دارنده قابلیت و امکان گردش در جهات گوناگون و ( معمولا ) زوم کردن در یک زاویه خاص می باشند . این دوربین های معمولا دارنده یک بدنه دام صورت و یک اساس با اعتنا به وضعیت نصب می‌باشند .
کاربرد دوربین های گردان
معمولا راجع به کاربرد دوربین های دام مشکلات شکل می گیرد . این دروبین های برای پوشش امنیتی در کلیه جهات به هیچ وجه دلخواه نیستند . چراکه فقط یک جهت را در هر لحظه پوشش می‌دهند .

کاربرد با اهمیت دوبین های دام برای ارزیابی محیطهای پهناور مثل سوله هاست . استفاده از این دوربین ها به یک اپراتور نیاز داراست و در صورتیکه که در محل کسی برای تهیه و مانیتورینگ دوربین حضور نداشته باشد دوربین فقط نقش یک دوربین عادی را بازی خواهد کرد .
دید در شب دوربین های گردان
دوربین های گردان گهگاه با امکان روءیت کرد در شب IR ساخته میگردند . توجه داشته باشید که برد این رویت کرد در شب معمولا در تراز برد دید دوربین وجود ندارد و برای گرفتن تصویر مطلوب در محیطهای پهناور باید نوروفروغ محیطی را ارتقا دهید .
زاویه مشاهده کرد دروبین های گردان
با اعتنا به دارا بودن قابلیت و امکان زوم مکانیکی , این دوربین ها می توانند زاویه دیدی متغییر داشته باشند . زاویه رویت کرد این دوربین ها را معمولا تنها با اعتنا به ترازو بزرگنمایی آنها نشان می‌دهند و برای اطلاع از مدل لنز متغییر نصب شده بر روی دوربین باید به کاتالوگ تخصصی دوربین مراجعه کرد .
دیگر قابلیت های دوربین های گردان
یکی از امکان های اساسی دوربین های مداربسته گردان قابلیت و امکان تعریف کردن تعداد مشخصی preset برای دوربین است . این پریست های به شما قابلیت و امکان می‌دهد دوربین را طوری تهیه کنید که به طور برنامه پذیر و دوران بندی شده محل هایی مشخص را به شما نشان دهند .
آیا ممکن است برای چرخش دوربین های گردان طرحی معین کرد؟
( برای داده ها عمده به نوشته ی علمی Preset رجوع‌کنید )
آری , این کار از طریق توصیف کردن Preset برای دستگاه و آنگاه ایجاد Sequence قابلیت و امکان پذیر خواهد شد . هر Preset یک نقطه مکانی مشخص و معلوم بر روی دوربین است . شما از روش تعریف کردن این Preset می توانید محل یک درب , کانکس یا تجمع افراد را برای دوربین معین نمایید . به گروه ای از Presetها که با ترتیب و هنگامی معین یکی بعد از دگیری اجرا میگردند یک Sequence گفته می‌شود . این Sequence در واقع همان برنامه حرکت دوربین خواهد بود . دوربین مدار بسته


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک