ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
دوربین مداربسته با زاویه روئت کرد بالا

دوربین مداربسته با زاویه روئت کرد بالا

سه شنبه 23 خرداد 1396
11:26
6: تعداد بازدید

این سوال برای بخش اعظمی از مشتریان مطرح است که چرا دوربین های مداربسته انالوگ با لنزهایی با زاویه روئت کرد محدود ساخته می‌شوند . رایجترین انواع لنزهای دوربین های انالوگ به ترتیب لنز 3 . 6 میلیمتر ( 72درجه ) , لنز 2 . 8 میلیمتر ( 96درجه ) و لنز 4 میلیمتر ( 65 سکو ) می باشند . البته سوال اینجاست که :

چرا زاویه دید دوربین های مداربسته محدود است؟
عامل حیاتی آن را پس از دیدن تصاویر یک لنز با مسافت کانونی زیر متوجه خواهید شد . هرچه زاویه دید لنز بالاتر باشد تصویر شما گردتر خواهد شد و این کار قابلیت تشخیص جزئیات در تصویر را به صورت جدی کاهش خواهد بخشید . ضمنا با ارتقا زاویه روئت کرد دوربین عمق رویت کرد آن کاهش پیدا کرده و امکان دیدن جزئیات تصویر به شدت اندک میشود .
دوربین ها 180 و 360 مرتبه
بدین دوربین ها در اصطلاح دوربین دیده ماهی ( Fisheye ) می گویند . لنز این دوربین ها طوری تاسیس شده است که چهره‌ای از همگی زوایای اطراف خویش به شما می‌دهد .
متاسفانه امکان استفاده از این دوربین ها در سیستم های مداربسته انالوگ وجود ندارد ولی در سیستم های مداربسته شبکه شما می‌توانید با استعمال از دوربین های چشم ماهی روئت کرد بسیار مناسبی از مکان های متعدد داشته باشید . اختلال گرد شدن تصویر در دوربین های کانال توسط قابل انعطاف افزارهای پردازش تصویر برطرف خواهد شد . این قابل انعطاف افزارها با استفاده از کشیدن کناره های تصویر , چهره ای در خروجی به شما تحویل داده خواهد شد .
زاویه مشاهده کرد دوربین را از روی لنز چطور ارزیابی کنیم؟
به حساب آوردن زاویه روئت کرد دوربین مداربسته دارای جدولی تا حدودی پیچیده است . بایستی بدانید که دو عامل حیاتی گزینش کننده در معیار زاویه دید دوربین وجود دارد :

اندازه چیپ تصویر دوربین : معمولا با کسری از اینچ نشان داده میگردد . برای طولانی تر دوربین ها 1/3 اینچ است .
فاصله کانونی لنز دوربین : معمولا با میلیمتر نشان داده می‌شود . برای بیشتر دوربین های معمولی در دوران ای بین 2 . 8 تا 12 میلیمتر جای‌دارد اما دوربین های با زاویه روءیت کرد بالا لنزی با مسافت کانونی بین 1 تا 2 میلیمتر دارند .

برای حساب و کتاب زاویه روئت کرد دوربین مداربسته می‌توانید از ابزار محاسبه لنز دوربین مداربسته منفعت کنید . دوربین مدار بسته بیسیم حافظه دار


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک