ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دوربین مداربسته تحت شبکه

راهنمای خرید دوربین مداربسته تحت شبکه

دوشنبه 29 خرداد 1396
11:42
5: تعداد بازدید

المان های زیادی در خرید یک دوربین مداربسته زیر شبکه کلیدی است . در اینجا به بعضا از آنان اشاره میکنیم :

موضوعات [پنهان شدن]

1 چیپ تصویر
2 روزولشن تصویر
3 روءیت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ
4 لنز

5 بدنه دوربین

چیپ تصویر

( مطلب بدون نقص درباره با چیپ تصویر دوربین مداربسته را بخوانید )

گونه چیپ تصویر دوربین مداربسته بالاترین اهمیت را در کیفیت تصویر آن دارااست . ولی در اکثر دیتاشیت ها و کاتالوگ های دوربین مداربسته مدل دقیق چیپ تصویر قید نمیشود و تنها به دادن داده ها اولیه مثل میزان چیپ و تکنولوژی ایجاد آن بسنده می‌شود .

چیپ تصویر عمده دوربین های مداربسته شبکه جور پیشرفته ای از چیپ های CMOS به نام چیپ Progressive CMOS است . از انجایی که ساخت چیپ تصویر CCD در روزولشن های بالا مضاعف مالامال هزینه است برای دوربین های با رزولوشن بالاتر از 1مگا پیکسل به صورت عمومی از چیپ های CMOS استفاده میگردد . در گذشته چیپ های CMOS نقاط ضعف زیادی داشتند ولی با ترقی تکنولوژی مضاعف از این نقاط ضعف رفع شد و امکان استفاده از این چیپ ها در دوربین های پیشرفته هم مهیا شد .
روزولشن تصویر

رزولوشن یا تفکیک پذیری به طور کلی به معیار توان دوربین در تشخیص جزئیات گفته میگردد . رزولوشن تصویر دوربین های شبکه با مگا پیکسل مشخص و معلوم میگردد . این استاندارد با توجه به استفاده گسترده از آن در سیستم های چهره یی لا به لا مردم آشنا است .

از نگاه تئوریک هیچ محدودیتی برای روزولشن در دوربین های زیر کانال نیست . البته این دوربین ها معمولا با روزولشن های زیر ایجاد میگردند :

VGA : پایین ترین روزولشن در دوربین های تحت کانال برابر با 480*640 پیکسل ( حدود نیم مگا پیکسل )
1MP : روزولشن 1 مگا پیکسل برابر با 720*1280 که به آن HD یا 720P هم گفته میشود .
3MP : رزولشن 1 . 3مگا پیکسل برابر با 960*1280 که مدل Wide از روزولشن HD است .
2MP : روزلوشن 2مگا پیکسل برابر با 1080*1960 که به آن Full HD یا 1080P نیز گفته می شود .

البته استفاده از دوربین های کانال با روزولشن های 3 و 5 مگا پیکسل هم دوچندان مرسوم است .
روءیت کرد در شب مادون قرمز رنگ

( برای داده ها تخصصی به نوشته‌علمی رویت کرد در شب مادون قرمز دوربین مداربسته رجوع‌نمایید )

مشاهده کرد در شب IR یا این که مادون قرمز قابلیتی است که قابلیت ایجاد تصویر در تاریکی را برای دوربین آماده می کند . دید در شب دوربین های مداربسته اشکال دیگری نیز داراست ولی معمول ترین آن مشاهده کرد در شب مادون قرمز است .

در دوربین های با قابلیت و امکان روئت کرد در شب IR از یک سری LED مادون قرمز رنگ برای ساخت نوروروشنایی مادون قرمز‌رنگ به کار گیری می شود . هرچه تعداد یا این که اقتدار نوردهی این LEDها عمده باشد اندازه نور و روشنایی دهی دوربین ها نیز بیش تر خواهد بود . اعتنا داشته باشید که پیروزی مشاهده کرد در شب روایت شده در کاتالوگ دوربین ها معمولا بیشینه برد روشنایی دوربین است و میزان موفقیت موءثر آن کمتر خواهد بود .
لنز

( برای اطلاعات اکثر به مقاله لنز دوربین مداربسته رجوع کنید )

لنز دوربین وسیله ای است که فروغ را از فضای اطراف اخذ کرده و آن را برای سود بر روی چیپ تصویر منعکس می کند . هرچه مسافت کانونی لنز دوربین شما کمتر باشد زاویه دید دوربین طولانی تر خواهد بود و از طرفی هرچه مسافت زاویه مشاهده کرد دوربین شما عمده باشد عمق مشاهده کرد آن کمتر خواهد بود .

از نگاه مدل لنز دوربین های مداربسته به یک سری دسته تقسیم می گردند :

دوربین های مداربسته با لنز ثابت : عمده دوربین های مداربسته دارنده لنز ثابت میباشند . این یعنی مسافت کانونی لنز دوربین و از طرفی زاویه مشاهده کرد دوربین یه خرده اثبات است .

دوربین های مداربسته با لنز وریفوکال یا قابل تهیه : دوربین های مداربسته با لنز وریفوکال , قابلیت تهیه مسافت کانونی را در مقطع ای محدود و به طور دستی برای شما مهیا می کنند . بعد از نصب دوربین شما می توانید با توجه به زاویه مورد نظر خود لنز دوربین را تنظیم کرده و تصویر متبوع خود را بگیرید . اما دوربین های وریفوکال به نسبت دوربین های با لنز اثبات گران قیمت خیس می‌باشند .

دوربین های مداربسته با لنز زوم یا موتور دار ( Motorized ) : لنزهای موتوردار از جهاتی شبیه لنزهای وریفوکال می باشند با این تفاوت که در لنز موتوری برای تغییر زاویه رویت کرد دوربین تعبیه شده که امکان تغییر زاویه روءیت کرد یا این که زوم کردن از رویکرد دور را برای شما فراهم می نماید . اضافه دوربین های گردان یا اسپید دام دارنده لنز موتوردار هستند و از طریق آن بر روی فواصل متعدد زوم می کنند . لنزهای موتور دار از دو دسته پیشین مالامال هزینه تر هستند .
بدنه دوربین

( برای اطلاعات مدار بسته دوربین


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک