ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
فریم در ثانیه ( FPS ) چیست؟

فریم در ثانیه ( FPS ) چیست؟

سه شنبه 23 خرداد 1396
13:27
3: تعداد بازدید

نرخ کادر یا این که تعداد قاب ( Frame per second ) که آن را با FPS نیز سناریو میدهند نشان دهنده تعداد قاب های یک تصویر در یک ثانیه است .

همانطور که میدانید هر تصویر متحرک از چند تصویر اثبات تشکیل شده که به طور متواتر به اکران در می ایند . این نمایش مسسلی وار در مغز بشر این تصور را می سازد که تصویر در اکنون تکان است . طبیعتا هرچه تعداد تصاویر اثبات به‌وجود اورنده یک تصویر متحرک اضافه باشد شما جزئیات بیشتری از حرکات را خواهد دید .
دیده انسان کارکشته نمی باشد بیشتراز 7 تا 10 فریم در ثانیه رو ببیند . این بدین معناست که یک تصویر 10 فریم در ثانیه به به عبارتی اندازه زنده به نظر می رسد که یک تصویر 30 کادر در ثانیه .
تعداد فریم های تصویر در ثانیه زمانی اهمیت پیدا می‌نماید که حرکتی در تصویر واقعه بیافتد . در صورت جنبش در تصویر 30 فریم شما جزئیات خیلی کمتری را نسبت به تصویر 10 فریم از دست میدهید .
در تصاویر با قاب ذیل تکان میتواند موجب تار شدن شدید تصاویر و عدم قابلیت تشخیص جزئیات شود . ماکزیمم تعداد فریم قابل انتقال با استاندارد تلویزیونی PAL ( مسئله استفاده در ایران ) 25 قاب در ثانیه است . این تعداد کادر می تواند یک تصویر زنده با کیفیت را برای شما تضمین نماید .
تعداد فریم تصاویر یکی مختصات حساس دستگاه های DVR و دوربین های شبکه است . طبیعتا هرچه تعداد فریم تصاویر این دستگاه ها بیش تر باشد کیفیت آن‌ها بالاتر خواهد بود .
نرخ فریم چه تاثیری در حجم و پهنای باند دوربین ها دارد؟
نرخ فریم تاثیری مستقیمی بر حجم و پهنای باند دوربین های مداربسته دارااست . طبیعتا هرچه نرخ قاب شما بیشتر باشد ظرفیت فیلم های ضبط شده در هارد بخش اعظم خواهد شد و انتقال داده ها به پهنای باند بیشتری نیاز خواهد داشت .
برای حساب و کتاب پهنای باند یا این که گنجایش هارد مایحتاج سیستم مداربسته بدین برگه مراجعه کنید .
آیا نرخ کادر ادله تار شدن تصاویر در طول حرکت است؟
تار شدن تصاویر در حین جنبش معمولا عمده تخت گاز شاتر دوربین بستگی دارد تا نرخ فریم . نرخ کادر عموما با سرازیر بودن تصویر رابطه دارد و تار شدن تصاویر رابطه ای با آن ندارد . دوربین مداربسته خودرو


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک