ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
دوربین مداربسته تحت کانال چیست؟

دوربین مداربسته تحت کانال چیست؟

سه شنبه 23 خرداد 1396
11:32
6: تعداد بازدید

دوربین مداربسته کانال ( IP CCTV ) یک دستگاه الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آن‌ها به اطلاعات دیجتال از آن بهره می گردد . این کار در دوربین های مداربسته کانال توسط حسگر الکترونیکی دوربین یا Imaging Sensor رخ می گیرد . این حسگر می تواند یکی از انواع CCD یا CMOS باشد .
دوربین های شبکه را میتوان نسل تازه دوربین های مداربسته دانست . به کارگیری از این دوربین ها هر روزه در هم اکنون ارتقاء است و رفته رفته جای دوربین های نسل پیشین خویش ( دوربین های انالوگ ) را می گیرند .
ساختار
دوربین های مداربسته شبکه در واقع نوعی کامپیوتر کوچک نیز محسوب می شوند . این دوربین ها بعد از اخذ اطلاعات تصاویر از حسگر آنها را به داده ها دیجیتال تبدیل کرده و مطابق پروتکل های شبکه به شبکه می فرستند . وجود بخش های تبدیل کننده در این دوربین ها سبب ساز ارتقاء پیچیدگی و مخارج انها شده‌است .
هر شرکت تولید کننده سیستم های مداربسته شبکه پروتکلی مختص به خویش را برای دوربین های ساخت شده منفعت می کند . این کار موجب می‌شود شما در یک سیستم مداربسته شبکه نتوانید از یک‌سری دوربین گوناگون برای یک سیستم یک دست به کار گیری فرمایید . صرفا منش استفاده از دوربین ها به این چهره تطابق آن‌ها با پروتکل Onvif است .
کیفیت تصویر
وسیع ترین مزیت دوربین های کانال محدود نبود کیفیت تصویر آنهاست . حالا دوربین های کیفیت خوب بین 1 . 3 تا 5 مگا پیکسل به صورت گسترده آیتم منفعت قرار میگیرند . کیفیت تصویر بالاتر از 5 مگا پیکسل فقط در دوربین های تخصصی و در برندهایی خاص قابل دسترسی خواهد بود .
تغذیه
دوربین های شبکه را میتوان از دو روش تغذیه کرد .

تغذیه از روش منبع تغذیه یا این که اداپتور

تغذیه از روش کابل شبکه یا این که به صورت POE

در صورت تغذیه POE شما دیگر نیازی به نصب اداپتور در کنار دوربین نخواهید داشت و تمامی هزینه و پیچیدگی های کابل کشی تغذیه حذف میشود . ولی می بایست دقت داشت که کلیه سوئیچ های مسئله استفاده در تحت تولید شبکه باید از نوع POE فایده شوند که معمولا به مراتب از کابل کشی پرهزینه ترند .
نرم افزار
از سایر قابلیت و امکان های زیاد حساس دوربین های مداربسته کانال دسترسی به نرم افزارهای پیشرفته کانال است . این قابل انعطاف افزارها می توانند امکان های بی شماری را برای کاربر تولید کنند و بخش اعظمی از نیازهای امنیتی و نظارتی مشتریان را به طور بی نقص براورده کنند .
دوربین مداربسته تحت کانال چطور نصب می شود؟
( به نوشته‌ی علمی تخصصی در‌این ارتباط با عنوان فراگیری نصب دوربین مداربسته تحت شبکه مراجعه نمایید . )
نصب دوربین مداربسته تحت شبکه تفاوت های زیادی با دوربین های آنالوگ دارد و نیاز به مشغول شدن با پیچیدگی های شبکه های رایانه ای دارااست . با این حال بجهت انعطاف پذیری زیاد این سیستم در بسیاری مورد ها از سیستم مداربسته تحت شبکه منفعت می گردد . دوربین مداربسته بیسیم ارزان قیمت


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک