ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
back light compensation ) BLC ) چیست؟

back light compensation ) BLC ) چیست؟

سه شنبه 23 خرداد 1396
11:24
5: تعداد بازدید

اختلاف تراز نوروروشنایی در محیطهای متعدد یکی‌از مشکلات با اهمیت دوربین ها است . این خلل زمانی ایجاد میشود که یک منبع نور توانا ( مثل نور خورشید ) در یک گوشه و کنار نسبتا بدون نور وجود دارد . وجود منبع نوروروشنایی سبب خواهد شد دیافراگم دوربین بسته شود و قسمت های معدود فروغ و روشنایی تر به صورت به طور کامل بدون‌نور به نمایش در خواهند امد .

مکانیزم BLC یک کدام از مکانیزم های اصلاح کننده این ایراد است . در‌این مکانیزم بخش های لبریز نوروروشنایی تصویر نادیده گرفته می‌شوند . و از این شیوه امکان به دست آوردن تصویر در بخش های کم فروغ و روشنایی خیس تصویر به وجود خواهد امد . نقص‌ این منش نسبت به WDR این است که گرچه تصویر در قسمت های اندک نوروروشنایی پاره ای خوب تر خواهد شد البته تفاوتی را در قسمت های پرنور تصویر تولید نخواهد کرد و شما همچنان ضد نور و روشنایی مو جود در تصویر را خواهید دید . با این حال به جهت ساده و ارزان بودن این روش استفاده از آن مضاعف رایجتر از WDR است .
HBLC یا HSBLC چیست؟
HBLC مکانیزمی مشابه BLC است که در آن قسمت های پر روشنایی در تصویر به صورت دیجیتال پوشانده میشوند تا از تاثیر آن‌ها بر روی بقیه تصویر جلوگیری شود . این مکانیزم معمولا برای دوربین های پلاک خوان قضیه به کار گیری قرار می گیرد . دوربین مداربسته


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته پاناسونیک است. | طراح قالب: آوازک